Karjalan Jääkäripataljoonan komentajat

Karjalan Jääkäripataljoonan komentajat 1944 - 1990

Lauri Sotisaari - 14.12.1944

August Kuistio 14.12.1944 - 31.3.1946

Lauri Könönen 31.3.1946 - 10.6.1948

Alex Suvanto 10.6.1948 - 9.9.1954

Joosua Järventaus 9.9.1954 - 7.4.1956

H. Mikkola 7.4.1956 - 7.5 1958

Niilo Riuttala 7.5.1958 -7.1.1961

Erkki Setälä 7.1.1961 - 7.9.1962

T.O. Lehti 7.9.1962 - 16.3.1965

Pentti Syrjä 16.3.1965 - 22.5.1968

Unto Huuhtanen 22.5.1968 - 18.12.1971

Raimo Viita 18.12.1971 - 28.12.1973

Pertti Kilkki 28.12.1973 - 8.9.1977

Jaakko Aatolainen 8.9.1977 - 7.12.1981

Risto Koppinen 7.12.1981 - 21.2.1986

Ilkka Ilmola 21.2.1986 - 22.4.1988

Ilkka Hollo 22.4.1988 - 30.6.1990